Історія

Кам’янець-Подільської

     бібліотеки-філії  4

 

      Бібліотека-філія № 4 була створена в 1967 році . Під час Великої Вітчизняної війни будинок де розташовувана бібліотека, був зруйнований, його відбудували і в цьому приміщенні знаходилась початкова школа. В1967 році частина приміщення перейшла в розпорядження міського відділу культури і була організована бібліотека. Бібліотека знаходилася на мікрорайоні Біланівка. Першою завідуючою і організатором бібліотеки стала Степанова Софія Салімовна. Не один раз висловлювались подяки колишнім бібліотекарям Кузьміній Наталії Євгенівні, Костишевій Галині Миколаївні. З початку створення бібліотеки і за роки її роботи при бібліотеці діяла Бібліотечна Рада. На базі бібліотеки був створений Жіночий комітет мікрорайону, який плідно працював багато років. Головою жіночого комітету була Жиліна Зінаїда Кіндратівна. Бібліотечна Рада та Жіночий комітет допомагали плідно працювати працівникам бібліотеки з читачами. Щиро вдячна Жіночому комітету наша постійна читачка (читацький стаж якої понад 20 років) Атаман Надія Григорівна. Багато років бібліотека являється бібліотекою відмінної роботи. 

   Цю почесну назву присвоїли бібліотеці за відміну роботу її працівників, завідуючих бібліотек, які працювали в цей період: це Вонсович Тамара Миколаївна, Герасименко Галина Василівна, Сторожук Лариса Василівна. За ці роки завдяки чуйності та плідній  роботі з читачами в бібліотеці з'явилися цілі читацькі династії: сім'ї Ніколаєвих, Жиліних, Голованових, Польових та багато інших. Бібліотека протягом багатьох років проводила масову роботу з юнацькими групами читачів. Це школи №3 і №13, коледжі харчової промисловості та індустріальний технікум. Гортаючи ці сторінки ми бачимо чим і як жила і працювала бібліотека. Йшли роки, змінювались працівники, але залишався незмінним той вогник зацікавленості в роботі, в проведенні і в пошуках нових форм масової роботи, в розташуванні книжкових виставок, в оздобленні самої бібліотеки кімнатними квітами, які прикрашають саме приміщення бібліотеки, надаючи її затишного вигляду. В 2005 році бібліотека була закрита на капітальний ремонт.       

 Довгоочікуваний подарунок отримали жителі мікрорайону Біланівка.    29 грудня 2008 року відкрито амбулаторію сімейної медицини, бібліотеку та підлітковий клуб і все це в одному приміщені. Після капітального ремонту вона повстала немов фенікс з попелу та відродилась в новому образі та подобі: сучасна, красива, затишна, втопаючи в море квітів чим запалила вогник надії на маленькому мікрорайоні. Теперішня будівля осучаснила будівлю та надала йому європейське обличчя. Потрійною радістю назвали цю подію колишній депутат міської ради Володимир Стоцький. Адже вперше за роки Незалежності відкрилась нова міська бібліотека. Були виділені кошти на придбання нових книг та меблів. В затишному приміщенні дорослі та діти можуть долучитись до художнього слова та світу періодики. Оновилась бібліотека молодим колективом. Ними стали: провідний бібліотекар Артьомова Тетяна Миколаївна та бібліотекар І категорії Вершигора Ніла Володимирівна, які надалі будуть надавати бібліотеці сучасного обличчя та впроваджувати нові технології в роботу бібліотеки та застосовувати нові форми роботи в обслуговуванні користувачів.                 

       У 2012 році в рамках реалізації програми «Бібліоміст» в міські центральній бібліотеці та в 4 бібліотеках філіях, в тому числі в нашій, 17 жовтня урочисто відкрили пункти безкоштовного доступу до Інтернету. В бібліотеці встановлено 2 комп’ютера з усім програмним забезпеченням, принтер та веб камери. Така можливість з’явилась завдяки участі та перемозі в проекті «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет». Під час відкриття наша бібліотека була на прямому скайп-зв’язку з ЦБ, де нас та всіх присутніх в бібліотеці гостей привітали представники міської влади. Урочисту місію перерізання червоної стрічки  надали  Володимиру Грицанчуку  представнику громадської організації та Валентині Дмитришиній лікарю-гінекологу. Свято супроводжувалось словами вітання почесних гостів, волонтерів та партнерів бібліотеки. Вихованці школи мистецтв представили присутнім чудові музичні номери. З відкриттям пункту доступу до інтернету у бібліотеці суттєво збільшило відвідуваність бібліотеки. Відтепер інформаційну «дірку» у бібліотеці, через відсутність достатньої кількості нових книг, читачі почали задовольняти за допомогою пошуку в мережі Інтернет, безкоштовно користуватися мережею, спілкуватися з друзями та родичами по Скайпу.  

      На сьогодні наша бібліотека – інформаційний центр. Реалізовуючи проект програми «Бібліоміст» бібліотека розробила програму співпраці з об’єднанням підліткових клубів за місцем проживання, а саме з клубом «Водограй», що знаходиться в одному приміщенні з бібліотекою. Бібліотекарі спільно з педагогом-організатором Трояновською Л.М. поставили перед собою завдання сприяти розвитку інтелектуальних та творчих здібностей, захищати інтереси молоді, пропагувати здоровий спосіб життя. Використовуючи комп’ютерну техніку, маємо можливість урізноманітнити план заходів. Так з’явилися електронні презентації, віртуальні мандрівки, подорожі сайтами навчальних закладів, Інтернет – новини, огляди веб-ресурсів, веб-посилання, он-лайн спілкування, створили власну веб-сторінку, а також бібліотека представлена у соціальних мережах. Книгозбірня отримала новий статус «Сучасна бібліотека» і стала публічним центром свого населеного пункту, де можна отримати у інформацію, та гарно провести час.

        У 2015 році змінився і колектив бібліотеки: на читальному залі продовжила свій трудовий шлях бібліотекар Дмитрів Людмила Володимирівна. Бібліотека продовжують виконувати свою просвітницьку місію, залишаються джерелом знань місцевої самоосвіти, центром інформаційної та духовної культури для розбудови України.                                          

        19 жовтня 2017 року бібліотека-філія № 4 святкувала свій 50-річний ювілей. На урочистості з нагоди ювілею завітали всі, хто хотів виразити свою вдячність бібліотеці. Колектив бібліотеки привітали колеги, представники влади, педагоги і студенти Кам’янець-Подільського коледжу культури, постійні користувачі бібліотеки. На святі прозвучали привітання від друзів та партнерів бібліотеки - вихованців та керівника клубу «Водограй», пісні у виконанні учнів школи мистецтв, вшанували кращих читачів. За 50 років життя бібліотека вмістила дуже багато подій. Протягом усього цього періоду їй неодноразово доводилося долати чимало труднощів. Разом з тим, діяльність бібліотеки була різноманітною і динамічною, з постійним втіленням нових ідей, розвитком нових технологій. А ще бібліотека-філія № 4 у всі часи свого 50-річного існування була живою душею мікрорайону Біланівка, такою вона залишається і зараз. 

Презентация бібліотеки.pptx
Microsoft Power Point Presentation 6.2 MB
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Правила етики спілкування із людьми з особливими потребами

Корисні посилання

Українська бібліотечна асоціація
Українська бібліотечна асоціація
Урядовий портал
Урядовий ппортал
Урядовий сайт для юних громадян
Урядовий сайт для юних громадян
Бібліоміст
Бібліоміст
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва
НБУ для дітей
НБУ для дітей
ДБУ для юнацтва
ДБУ для юнацтва
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька обласна бібліотека для дітей
Хмельницька обласна бібліотека для дітей
ХМ ЦБС
ХМ ЦБС
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська ЦМБ ім. Костя Солухи
Кам'янець-Подільська ЦМБ ім. Костя Солухи

             Бібліотеки-філії

  Кам'янець-Подільської МЦБС

Бібліотека-філія № 1

Кам'янець-Подільської МЦБС

Бібліотека-філія №2  Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №2 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №3  Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №3 Кам'янець-Подільської МЦБС

 Бібліотека-філія № 5

Кам'янець-Подільської МЦБС

 

Бібліотека-філія №6 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №6 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №7 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №7 Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №8 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС
Бібліотека-філія №8 для дітей Кам'янець-Подільської МЦБС